Разработка платного шаблона Joomla
 • Zrelaxuj się!
 • Doładuj baterie
 • Relax Take it Easy!

ZOBACZ OFERTĘ TRENINGÓW

 

Ładuj baterie

Dlaczego warto korzystać z masażu?

24.08.2015 | Kategoria: Ładuj baterie | Odsłony: 1984
Dlaczego warto korzystać z masażu?

Mimo nieustannego rozwoju najnowszych technologii, ciągle brakuje nam czasu na odpoczynek i realizowanie własnych marzeń. Spełniamy się zawodowo, wypełniamy perfekcyjnie nasze domowe obowiązki, ale cena, jaką płacimy za życie w takim tempie jest horrendalnie wysoka: stres, choroby cywilizacyjne, przemęczenie. To ważne, abyśmy każdego dnia pamiętali choćby o krótkiej chwili dla siebie, dzięki której wypoczniemy po męczącym dniu. Nie ma natomiast lepszego sposobu na regenerację ciała i umysłu niż masaż.

Rodzaje masażu

Masowanie znane jest ludziom od dawien dawna i w wielu cywilizacjach cenione było za niezwykły wpływ na psychikę i organizm człowieka. Nawet teraz, kiedy medycyna niekonwencjonalna stanowi mniejszość w stosunku do medycyny opartej na badaniach naukowych, masaż postrzegany jest jako jedna z najskuteczniejszych form odpoczynku oraz leczenia.

Rodzaje masażu różnią się od siebie w zależności od tego, jakie mają spełniać zadania. Dzięki temu każdy z nas może wybrać taką technikę, która będzie odpowiadała jego potrzebom oraz upodobaniom. W większości przypadków, masażysta używa do zabiegu samych dłoni, jednak możemy spotkać się także z takimi masażami, w których wykorzystuje się kamienie, olejki aromaterapeutyczne, czy specjalną płynną czekoladę. Do najpopularniejszych rodzajów masażu należą: 

 1. Masaż klasyczny i relaksacyjny – są to dwie powszechnie stosowane i zbliżone do siebie techniki masowania. Ich celem jest rozluźnienie mięśni, poprawa krążenia żylnego, ogólna regeneracja ciała. Oba masaże wykonuje się poprzez ruchy ugniatające i rozcierające. Jeśli tylko lekarz nie stwierdził żadnych przeciwwskazań, może skorzystać z takich zabiegów każda przemęczona i zestresowana osoba.
 2. Drenaż limfatyczny – twórcą drenażu jest duński lekarz, Emil Vodder. Głównym zadaniem tego masażu jest usprawnienie przepływu limfy. Wykonuje się go wyłącznie w kierunku serca, a jego największą zaletą jest pomoc w zapobieganiu obrzęków.
 3. Masaż antycellulitowy – to zabieg przeznaczony dla kobiet, które zmagają się z problemem skórki pomarańczowej. Masażysta używa specjalnych przyrządów rozbijających tkankę tłuszczową oraz nawilżających skórę olejków i balsamów. W ciągu ostatnich kilku lat największą popularność zdobył niezwykle skuteczny antycellulitowy masaż bańką chińską.
 4. Masaż punktowy – inaczej nazywany akupresurą, czyli bezigłową akupunkturą, to zabieg leczniczy, obejmujący zazwyczaj powierzchnię stóp i wywodzący się z medycyny chińskiej. Według tamtejszych masażystów na stopach występują punkty połączone z poszczególnymi częściami ciała. Dotykanie, rozcieranie, czy też naciskanie tych punktów oddziałuje na resztę organizmu oraz pomaga odblokować energię życiową i przywraca równowagę.

Zalety masażu

Nie da się ukryć, że kiedy myślimy o zaletach masażu, jako pierwsza przychodzi nam na myśl przyjemność. Rzeczywiście, masowanie wprowadza w niezwykle miły stan odprężenia, jednak to z całą pewnością nie jest jedyna jego korzyść. Warto, abyś poznał pozostałe – gwarantuję Ci, profesjonalnie wykonany masaż potrafi dać ciału dużo dobrego. Oto najważniejsze zalety masażu:

 • delikatnie złuszcza martwy naskórek i uelastycznia skórę,
 • poprawia krążenie w żyłach i dotlenia komórki,
 • rozluźnia mięśnie,
 • regeneruje organizm po intensywnych treningach,
 • poprawia funkcjonowanie gruczołów łojowych,
 • działa antydepresyjnie i antystresowo,
 • pomaga się zregenerować i zrelaksować,
 • wzmaga wydzielanie soku żołądkowego i przyspiesza przemianę materii,
 • wzmacnia odporność organizmu,
 • uelastycznia stawy.

Choć uważam, że masaż jest bardzo pozytywną formą relaksu i leczenia, to jednak proszę Cię, byś najpierw skonsultował z lekarzem lub fizjoterapeutą, czy na pewno nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania takiego zabiegu. Istnieje szereg czynników, jak chociażby żylaki czy ciąża, które mogą wykluczyć cię z grona potencjalnych klientów masażysty.

Pomijając powyższe przypadki, korzyści płynące z masażu powinno poznać jak najszersze grono osób. To doskonała metoda, by wzmocnić swoją kondycję fizyczną, ujędrnić skórę, uelastycznić mięśnie, wyeliminować dolegliwości bólowe oraz poprawić samopoczucie. Poza tym, pamiętaj, że masaż to przyjemność, której nie sposób sobie odmówić!